Autor:

Kamil Giel

Utworzono:

20.08.2019

W rundzie wstępnej Pucharu Polski na szczeblu Podokręgu Tychy Leśnik Kobiór przegrał u siebie z GTS-em Bojszowy 2:3(0:2).​ Bramki dla Leśnika zdobyli: Marek Jędyczek oraz debiutujący w seniorskiej drużynie Leśnika 16-letni Marcin Koterla.

W 1/8 finału 12 sierpnia przeciwnikiem GTS-u Bojszowy będzie Iskra Pszczyna.

Dwie różne połowy zagrali w próbie generalnej przed inauguracją IV-ligowego sezonu piłkarze GTS Bojszowy. Podopieczni Marcina Berezy w pierwszej połowie dominowali i wypracowali prowadzenie 2:0, ale roztrwonili je po przerwie i dopiero strzał Dudki w ostatnich sekundach gry zapewnił bojszowianom zwycięstw 3:2 w meczu z A-klasowym Leśnikiem Kobiór i awans do następnej rundy Pucharu Polski Podokręgu Tychy.

Sędziował Paweł Dziopak (Tychy).

Leśnik: Paweł Targiel - Łukasz Berski, Rafał Białas, Dominik Bam, Bartosz Kozyra - Dawid Kulisz, Rafał Ulman (46.Michał Woźnica), Tomasz Zawadzki - Marcin Myszor (65.Krzysztof Gruszka), Marek Jędyczek, Marcin Zienkiewicz (20.Marcin Koterla).

Trener: Adrian Cebula.

Bojszowy: Bartłomiej Krzywicki (46.Grzegorz Jastrzębski) - Paweł Wróbel, Adam Mateja, Piotr Bula, Mateusz Żytka - Kamil Bałuch (59.Mateusz Tomala), Michał Grajcarek, Dariusz Dudka, Paweł Natkaniec, Grzegorz Kuźnik (64.Karol Lepianka) - Mateusz Wróbel.

Trener: Marcin Bereza.

Żółte kartki: Łukasz Berski - Paweł Wróbel.

Od 46 minuty w bramce Leśnika zagrał Michał Woźnica, natomiast Paweł Targiel zagrał w polu.

Po zagraniu Dudki Kuźnik wykorzystał sytuację sam na sam posyłając z 13 metra piłkę obok Targiela do siatki. Pokonał go także M. Wróbel sprytnie odwracając się w polu karnym z rywalem "na plecach" i trafiając z 11 metra w długi róg.

Po przerwie wprowadzony za Ulmana Woźnica stanął w bramce, a Targiel zagrał w obronie i Leśnik wrócił do gry. Kontaktowego gola po podaniu Kulisza strzelił Jędyczek wykorzystując sytuację sam na sam z Jastrzębskim, który skapitulował jeszcze raz w samej końcówce. Obronił wprawdzie do boku uderzenie Białasa z 16 metra z wolnego pośredniego, ale przy poprawce Koterli z 6 metra był już bez szans. Jednak natychmiast strzałem z 30 metrów po ziemi przy pomocy rykoszetu odpowiedział Dudka i zakończył pierwszy mecz rundy wstępnej Pucharu Polski na szczeblu Podokręgu Tychy.

Źródło: sportowasilesia.com