Autor:

prezesjuwe

Utworzono:

23.04.2016

To był mecz na szczycie klasy A i to było widać na boisku. Walka, zaangażowanie, akcja za akcje, sytuacja za sytuacje,. kartki, dyskusje z sędzią to wszystko było jak w prawdziwym meczu piłkarskim o stawkę. Niech żałują Ci co się nie wybrali na mecz a warto było.

JUWe osłabione zaczyna bez Gorkiego (sprawy służbowe)i Bobli (kontuzja) i Mikolasza (wyjazd) za to w kadrze z Firlejem po kartkowej pauzie. Zaczynamy nerwowo i tracimy bramkę w 2 minucie  po błędzie Kryli który nie zdążył z linia spalonego. Napastnik gości przejął piłkę i w sytuacji sam na sam zdobywa gola. Charakter JUWe jednak nie pozwala na załamanie tylko walkę do końca od 1 doi ostatniej minuty. I walczymy na całym boisku. Goście nie są w stanie stworzyć dogodnej sytuacji w pierwszej połowie a my dominujemy na placu gry. W 11 minucie po kombinacyjnej grze na pozycję sam na sam wychodzi Hornik lecz strzela obok słupka. W 26 minucie po rzucie wolnym Robert Kaczmarczyk trafia w spojenie słupka z poprzeczką. Na szczęście Robert naprawia celownik w 32 minucie i po rzucie wolnym z 25 metrów trafia w okienko bramki. Ponownie Robert w 43 minucie z rzutu wolnego trafia w boczną siatkę bramki. Do przerwy 1-1. Po przerwie spokojnie oddajemy inicjatywę gościom czekając na przebieg zdarzeń (nas satysfakcjonuje remis).  Dobrze grająca obrona nie pozwala na wiele gościom. a sami stwarzamy sytuacje.W 60 minucie Kostrzewa przy wrzutce nieczysto trafia głową i piłka mija 10 cm poprzeczkę bramki gości. W 70 minucie po prostopadłym podaniu Roberta Kaczmarczyka do sytuacji  sam na sam wychodzi Hornik, jest faulownay w polu karnym lecz utrzymuje się na nogach i trafia do bramki. Szał na boisku i trybunach. Prowadzimy w tym meczu 2-1. W 79 minucie kropkę nad i mógł postawić Kostrzewa lecz w sytuacji sam na sam nie trafia w bramkę a dodatkowo miał nieobstawionego Hornika na pozycji przed bramką. Sędzia dolicza 3 minuty lecz nie pozwalamy sobie na stratę i walczymy w obronie i w nagrodę mamy pozycję wicelidera.

Najlepszym zawodnikiem meczu uznano Bartosza Hornika, za nieustępliwość, walkę na całym boisku no i zdobycie zwycięskiej bramki. Nagrodę ufundowała firma HALO Gustawa Stańka zajmująca się między innymi budową nowych kompleksowych domów jednorodzinnych.