Autor:

Kamil Giel

Utworzono:

29.01.2020

W pierwszej połowie byliśmy świadkami dobrej gry Leśnika i kilku dobrych okazji. Po centrze z lewej strony Bartosz Kozyra dopadł do piłki obitej przez bramkarza ale strzelił obok bramki. Dwa dobre strzały z dystansu oddał Rafał Ulman, lecz przy obu bardzo dobrze interweniował bramkarz Sokoła - Łukasz Król. Dobrą okazję zmarnował też Rafał Pasternak, który strzelił obok prawego słupka bramki. Swoją "setkę" mieli także gospodarze, ale Marcin Myszor wybijał piłkę z linii bramkowej.

Na początku drugiej połowy bardzo mocno przycisnęli gospodarze. Ale to znów Leśnik miał okazję do zdobycia gola. Po raz trzeci w tym meczu bardzo dobrym strzałem z dystansu popisał się Rafał Ulman, ale nikt nie dopadł do piłki odbitej przez bramkarza. Worek z bramkami rozwiązał się w 59 minucie kiedy to po akcji z niczego Sokół dostał karnego. Skutecznym egzekutorem okazał się najlepszy strzelec w lidze - Krzysztof Szala. 6 minut później było już 2:0, kontra gospodarzy i nieporozumienia w szykach obronnych Leśnika wykorzystał Krzysztof Janik. 2 minuty potem padła kontaktowa bramka dla Leśnika, centra z prawej strony Marcina Koterli i kompletnie niepilnowany w polu karnym Rafał Ulman ze stoickim spokojem skierował piłkę do bramki. Orzesze postawiło autobus przed bramką, lecz mimo to Leśnik potrafił sobie stworzyć okazję do wyrównania. Na 10 minut przed końcem spotkania Marek Jędyczek popisał się fantastycznym strzałem z 20 metrów, jednak piłka trafiła tylko w poprzeczkę. 5 minut później Rafał Pasternak strzelił po ziemi z pola karnego, ale piłka zatrzymała się na słupku bramki Sokoła. Z minuty na minutę robiło się coraz bardziej nerwowo. W 2 minucie doliczonego czasu gry prowokowany przez gospodarzy Rafał Pasternak nie wytrzymał i dostał czerwoną kartkę za niesportowe zachowanie. W ostatniej akcji meczu nie popisał się sędzia liniowy. Michał Woźnica chwycił piłkę na linii bramkowej, lecz według arbitra liniowego przekroczyła ona linię bramkową i sędzia główny uznał bramkę. Po tej akcji mecz został zakończony.

20.03.2016.(niedziela), 15:00 - Orzesze

Sokół Orzesze 3:1(0:0) Leśnik Kobiór

1:0 - Krzysztof Szala, 59 min (karny)

2:0 - Krzysztof Janik, 65 min

2:1 - Rafał Ulman, 67 min

3:1 - Dawid Kancelista, 90+5 min

Sędziowali: Szymon Skowroński (główny) oraz Ireneusz Golda i Andrzej Celder (asystenci)

Sokół: Łukasz Król - Tomasz Pietrzok, Dawid Mokry, Jacek Janiak, Rafał Mikuła, Artur Kopytko (76.Arkadiusz Miguła), Łukasz Kopytko, Krzysztof Szala (90.Michał Zajdek), Robert Tkocz, Łukasz Tebinka (46.Krzysztof Janik), Wojciech Moroń (46.Dawid Kancelista).

Rezerwowi: Jarosław Zajdel, Adam Kapusta.

Trener: Jacek Janiak.

Leśnik: Michał Woźnica - Marcin Koterla, Myszor Marcin, Błażej Kozyra, Dominik Bam - Paweł Targiel, Rafał Białas, Rafał Pasternak - Rafał Ulman (77.Marcin Zienkiewicz), Marek Jędyczek, Bartosz Kozyra (88.Tomasz Kłakus)

Rezerwowi: Jakub Olchawa.

Trener: Adrian Cebula.

Żółte kartki: Robert Tkocz (90+2.niesp.zach.) - .

Czerwona kartka: Rafał Pasternak (90+2.niesp.zach.)