Autor:

Kamil Giel

Utworzono:

28.11.2019

Mecz rozpoczął się fatalnie dla Leśnika. Już w 2 minucie mocnym strzałem lewą nogą z rzutu wolnego popisał się Kamil Strzoda i gospodarze wyszli na prowadzenie. Na wyrównanie jednak nie było trzeba długo czekać. 8 minut później po dośrodkowaniu z prawej strony Marka Jędyczka, zbyt krótko piłkę głową wybijał obrońca Fortuny. W odpowiednim miejscu znalazł się Dawid Kulisz i z około 8 metrów skierował piłkę do bramki. Leśnik stworzył sobie kilka dobrych okazji i w 32 minucie po bardzo ładnej akcji Marek Jędyczek został sfaulowany w polu karnym przez bramkarza. Rzut karny wykorzystał Tomasz Zawadzki.

Niestety w drugiej połowie znacznie zmienił się obraz gry. Poza jedną dobrą okazją Marka Jędyczka, sytuacje stwarzali sobie tylko gracze Fortuny. 10 minut po rozpoczęciu centra z rzutu rożnego, na krótkim słupku dobrze znalazł się Tomasz Mazur i głową skierował piłkę do bramki. W 64 minucie sędzia podyktował jedenastkę dla gospodarzy, a karnego na gola zamienił Jakub Brzozowski. 4 minuty później było już 4:2. Paweł Kołodziej dopadł do piłki przy linii końcowej, podbiegł trzy metry do tyłu, i huknął z prawej nogi nie do obrony. W 82 minucie straciliśmy kolejnego gola po rzucie rożnym, a strzelcem znów okazał się Tomasz Mazur.

5:2 - Tomasz Mazur, 82 min

Sędziowali: Sebastian Hutny (główny) oraz Sebastian Wawrzyniak i Stanisław Gryzło (asystenci)

Fortuna: Sebastian Tkocz - Rafał Juszczak, Tomasz Mazur, Tomasz Szołtysek, Marcin Pokorski, Kamil Strzoda, Jakub Brzozowski (85.Łukasz Adamczuk), Tomasz Leśniewski (58.Kamil Grajner), Mariusz Kozok (60.Krzysztof Koczar), Paweł Kołodziej (75.Emil Mikulla), Marcin Pańczyk.

Rezerwowi: Dariusz Kopel, Piotr Gałuszka, Mateusz Wilk.

Trener: Jarosław Kupis.

Leśnik: Michał Woźnica - Łukasz Berski, Dominik Bam, Marcin Myszor, Bartosz Kozyra - Paweł Targiel, Adrian Chrobok (85.Damian Szaciło), Tomasz Zawadzki (66.Wojciech Tocki) - Kamil Granica (70.Rafał Ulman, 88.Krzysztof Gruszka), Marek Jędyczek, Dawid Kulisz.

Rezerwowi: Tomasz Kłakus.

Trener: Adrian Cebula.

Żółte kartki: Tomasz Mazur (61.faul) - .