Zwycięstwo w wyjazdowym sprawdzianie

W dniu wczorajszym nasza drużyna rozegrała drugie spotkanie w okresie przygotowawczym do sezonu. Tym razem rywal był bardziej wymagający, zmierzyliśmy się bowiem z beniaminkiem Klasy A - Josieńcem Radostowice. Sparing ten był bardzo ważny ze względu na fakt, że nie mieliśmy jeszcze okazji zagrać meczu wyjazdowego obecnym ustawieniem. Do Radostowic LKS przybył dwunastoosobową grupą z testowanym Kamilem Kuczem z Korony Harmęże. Obca murawa nie przeszkodziła naszym zawodnikom w bardzo dobrej grze. Bramkę na wagę zwycięstwa zdobył w 19' minucie Tomasz Kapica po idealnym dograniu z rzutu rożnego Adama Tendery. Nasi zawodnicy dzielnie odpierali ataki Radostowiczan, którzy w moim odczuciu wyraźnie zdeprymowani faktem przegrywania z niżej notowanym rywalem próbowali wyładować swoje frustracje "karając" naszych zawodników bardzo "kontuzjogennymi" faulami wyraźnie zapominając, że to spotkanie sparingowe. Na uwagę zasługuje także wspaniała postawa Roberta Suchowskiego, który wykazywał się niesamowitym refleksem co pozwoliło mu zachować czyste konto, a w konsekwencji całej drużynie przywieźć na Frydek dobre nastroje.
Taka sytuacja pozwala mieć nadzieję na udany sezon w Klasie B, który startuje już za 2 tygodnie - w pierwszym meczu zmierzymy się u siebie z rywalem zza miedzy - Polonią Międzyrzecze zatem zaczynamy od derbów i jestem święcie przekonany, że na brak emocji nikt nie będzie narzekać, już teraz zapraszam.

Więcej informacji na temat spotkania z Josieńcem TUTAJ (KLIKNIJ).