25. Kolejka Klasy B

Dla LKS-u Frydek bardzo udany sezon 2014/2015 ma się ku końcowi. Na ostatnią potyczkę w Klasie B udamy się do Brzeźc, by mam nadzieję godnie pożegnać te rozgrywki. Drużyna gospodarzy zajmuje obecnie dziewiątą lokatę ze stratą dziewięciu punktów do LKS-u Mizerów. Zmagania w seniorskiej piłce po reaktywacji klubu rozpoczęliśmy od spotkania właśnie z tym zespołem w Klasie C i po remisie cztery do czterech zdobyliśmy pierwszy punkt. LKS Brzeźce był także pierwszą drużyną, którą uległa naszej drużynie. Później oba zespoły stawały naprzeciw siebie jeszcze trzykrotnie - wszystkie starcia zakończyły się zwycięstwami LKS-u Frydek. Na psychicznym luzie, już bez presji związanej z walką o awans nasi zawodnicy będą mogli zagrać mam nadzieję efektowny mecz. Całkiem prawdopodobnym scenariuszem będzie zatem czynny udział w spotkaniu zawodników z ławki, którzy nie mieli szansy do tej pory się wykazać. Na uwagę zasługuje jednak fakt, że niedzielni rywale urwali punkty rezerwom ZET-u na ich własnym terenie w ostatniej kolejce, a LKS wciąż ma matematyczne szanse na tytuł mistrzowski, zatem by je móc zachować musi z tego pojedynku wyjść zwycięsko. Zapraszam po raz ostatni w tym sezonie pokibicować chłopakom z drużyny A klasowego beniaminka :) frekwencją na spotkaniu w Międzyrzeczu pokazaliście, że potraficie licznie dopingować frydecki zespół nie tylko u siebie, ale i na wyjazdach! Spotkanie w Brzeźcach poprowadzi Bartosz Badowski, a na liniach pomogą mu Jakub Borkowski i Bartosz Widera.
Poniżej skrót meczu w rundzie jesiennej.

Na pozostałych boiskach przedostatnia kolejka prezentuje się następująco. Zespół Czarnych stoczy ostatni pojedynek w tym sezonie z drużyną LKS-u Krzyżowice. Outsiderzy z przedostatniej lokaty przebudzili się na kilka kolejek przed końcem i spośród sześciu ostatnich spotkań trzy wygrali, a jedno zremisowali - ulegli tylko LKS-owi Frydek i Stali Chełm Śląski. Przed zespołem Czarnych, który w ostatnich dwóch kolejkach przegrał swoje mecze wbrew pozorom nie łatwe zadanie, jednak porażka Polonii w niedzielnej potyczce z naszą drużyną sprawiła, że trzecia lokata Piaskowian jest niezagrożona. Lider z Pszczyny będzie gościł zwycięskich w ostatniej kolejce Mizerowian. Zespół Iskry bez Mateusza Dragona i Jacka Rabaszowskiego pauzujących za kartki będzie musiał się nieźle napracować chcąc zapewnić sobie tytuł mistrzowski już w niedzielę. Polonia powalczy o czwartą lokatę mierząc się z ostatnią w tabeli drużyną LKS-u Woszczyce, a spotkanie z dwudziestej szóstej kolejki awansem rozegra drużyna z Chełmu Śląskiego z Wisłą Małą. Zapraszam na boiska!