23. Kolejka Klasy B

Święto Bożego Ciała przynosi bez wątpienia najważniejszy pojedynek tej wiosny - długo wyczekiwaną wizytę LKS-u Frydek w Piasku. Frydkowianie odrobili po niedzielnym zwycięstwie z Wisła Małą dwa punkty do remisujących z ZETem rywali. Z drużyną Czarnych mierzyliśmy się dotychczas trzykrotnie: dwukrotnie przegrywając jeden do zera i raz wygrywając cztery do zera. Czwartkowy mecz jest pojedynkiem najwyższej wagi, w tabeli obie drużyny dzieli tylko jeden punkt. Zwycięski zespół co prawda nie zapewni sobie jeszcze awansu do Klasy A, ale będzie już bardzo blisko tego sukcesu. Gospodarze imponują formą, nie przegrali siedemnastu spotkań z rzędu - drużyna LKSu Frydek ma teraz tylko jeden cel - przerwać tą serię. Nie ma co ukrywać LKS Frydek jedzie do Piasku po fotel wicelidera i wszyscy wierzymy w to, że plan ten uda się zrealizować. Naszych niezawodnych kibiców zapraszam na boisko przy Słowackiego, jestem przekonany, że licznie pojawicie się na tym arcyważnym spotkaniu. Mecz "o wszystko" poprowadzi Krzysztof Tymek w asyście Sebastiana Wawrzyniaka i Jacka Zawiślińskiego. Poniżej wideo-zapowiedź spotkania w Piasku:

W czterech pozostałych spotkaniach również emocji nie zabraknie gdyż kolejka ta obfituje w zbliżone poziomem pary. O czwartą lokatę powalczy zespół Polonii Międzyrzecze, który zmierzy się z zajmującą ją drużyną Stali Chełm Śląski. Oba zespoły dzieli zaledwie jeden punkt. Drużyna gospodarzy w rundzie wiosennej jeszcze nie odniosła porażki, z kolei wysokie zwycięstwo Chełmian dziesięć do zera w ostatniej kolejce z pewnością podniosło morale drużyny - będzie to bardzo ciekawe starcie. O szóstą lokatę powalczy Wisła z Mizerowem - te zespoły również dzieli tylko jeden punkt. Rezerwy ZETu, które urwały punkty wiceliderowi w ostatniej kolejce gościć będą tym razem u lidera w Pszczynie. Krzyżowice notują trzy oczka za mecz z ABR-em, a drużyny z dołu tabeli powalczą w Brzeźcach. Wykaz spotkań: