22. Kolejka Klasy B

W najbliższą niedzielę rozegramy ostatni mecz w tym sezonie na boisku przy Sportowej, rywalem LKSu Frydek w tym spotkaniu będzie drużyna z Wisły Małej. Klasa B wkroczyła w decydującą fazę - już tylko cztery spotkania pozostały do rozegrania naszej drużynie (i walkower za mecz z Piastem Bieruń), nie ma zatem mowy o stracie jakiegokolwiek punktu myśląc o awansie do Klasy A. Nasi niedzielni rywale zajmują siódmą lokatę i na wiosnę wygrywali tylko raz - w ostatniej kolejce z rezerwami ZETu, które notują nagły spadek formy po znakomitej jesieni. To właśnie z drużyną z Wisły Małej odnieśliśmy pierwsze zwycięstwo jako beniaminek Klasy B w sezonie 2013/2014 po zdobyciu tytułu mistrzowskiego. Wiślański zespół będzie musiał radzić sobie bez jednego ze swoich najskuteczniejszych strzelców - Grzegorza Waleczka, który zmuszony jest pauzować kolejkę za cztery żółte kartki (razem z Pawłem Wyrwałem mają na swoim koncie po dwanaście trafień). Na finiszu sezonu rozgrywkowego szeregi naszej drużyny zasilił Krzysztof Kobylanka, który dotychczas grywał w Pszczyńskiej Amatorskiej Lidze Piłkarskiej i będzie to pierwsze jego spotkanie w barwach LKSu. Nasi piłkarze miejmy nadzieję dadzą z siebie wszystko i dobrze zaprezentują się przed własną publicznością, zacierając w jej pamięci pechowe spotkanie sprzed tygodnia. Nie pozostaje mi nic innego jak po raz ostatni w tym sezonie zaprosić Was wszystkich na boisko sportowe we Frydku żyjąc nadzieją, że po wakacjach spotkamy się ponownie - już klasę wyżej. Spotkanie z LKS-em Wisła Mała poprowadzi Marcin Stoń, a na liniach będą mu asystować Mirosław Gretka i Bartosz Badowski. Pierwszy gwizdek punktualnie o godzinie 17:00!

PostużytkownikaLKS Frydek.

Garść informacji na temat tego co czeka Was na pozostałych boiskach. Lider udaje się do Woszczyc po jak by się mogło zdawać łatwe trzy oczka - nic bardziej mylnego, zespół gospodarzy pokazał na wiosnę, że potrafi urywać punkty i nie złożył jeszcze broni, zatem wszystko może się zdarzyć. W pamięci mam jesienne spotkanie tych drużyn na stadionie Iskry - bardzo ciekawe, trzymające w napięciu widowisko. Z kolei Czarni Piasek udadzą się na piękny obiekt ZETu na Paprocanach. Tyszanie niejednokrotnie udowodnili, że na własnym terenie grają dobrą piłkę i z pewnością wicelider z Piasku nie będzie miał tam łatwo. Zespół Stali gości zwycięski w ostatniej kolejce zespół z Krzyżowic potwierdzający, że piłka nożna lubi zaskakiwać. Poniżej wykaz spotkań: