16. Kolejka Klasy B

Szesnasta kolejka Klasy B to długo wyczekiwany pierwszy wiosenny sprawdzian naszej drużyny w potyczkach ligowych - LKS Frydek zmierzy się bowiem w sobotnie popołudnie z LKSem Woszczyce. Rywale ze skromnym siedmiopunktowym dorobkiem ulokowali się na przedostatnim miejscu w tabeli, ale z pewnością nie będzie to łatwa przeprawa - na boisku w Woszczycach nie udało nam się jeszcze wywalczyć trzech oczek. Na pięć rozegranych do tej pory spotkań odnieśliśmy dwa zwycięstwa, dwie porażki, a jedno spotkanie zakończyło się remisem. W poprzedniej kolejce rywale wysoko przegrali z wymagającym zespołem z Tychów pięć do jednego, kontynuując nie najlepszą passę z poprzedniej rundy.

Nie jest zatem tajemnicą, że do spotkania przystępujemy jako faworyt i chcąc liczyć się w walce o A klasę musimy wrócić z trzema punktami. Spotkanie poprowadzi Jacek Uryga, a asystować mu będą Anna Synówka i Tadeusz Kufel. W rundzie jesiennej odnieśliśmy pewne zwycięstwo dziewięć do dwóch, dlatego drużyna gospodarzy z pewnością będzie chciała się zrewanżować za ten wynik. Poniżej przypominamy skrót tego spotkania.

Równolegle na boisku w Chełmie Śląskim będzie toczył się pojedynek Stali z rezerwami ZETu, a zatem starcie dwóch wciąż mocnych drużyn. Najciekawsze spotkanie kolejki czeka nas jednak w niedzielę. O godzinie 13:00 na Stadionie w Pszczynie prowadzący w tabeli zespół Iskry podejmie zespół z Piasku. Pomyślny rozwój spotkań w tej kolejce może dać drużynie Czarnych wicelidera. Sierpniowy pojedynek tych drużyn zakończył się remisem trzy do trzech - należy się zatem spodziewać bardzo ciekawego widowiska. Poniżej wykaz wszystkich spotkań nadchodzącego weekendu: