15. Kolejka Klasy B (wyniki)

Piętnasta kolejka Klasy B za nami. Obyło się bez większych niespodzianek. Prowadząca w tabeli drużyna rezerw Iskry Pszczyna wypunktowała zespół Wisły Małej jeden do trzech umacniając się tym samym na pozycji lidera. Drużyna rezerw ZETu Tychy wspomożona graczami z pierwszej drużyny wysoko wygrała na własnym terenie z naszymi rywalami z najbliższej kolejki - zespołem z Woszczyc. W Mizerowie podział punktów - drużyna Polonii w końcówce pozbawiła gospodarzy dwóch punktów, dzięki bramce Marcina Kuczmierczyka w ostatniej minucie regulaminowego czasu gry. W Piasku gospodarze zagrali bardzo dobre spotkanie. W pierwszej połowie drużyna Stali była praktycznie niewidoczna na boisku, a liczbę strzałów oddanych na bramkę Czarnych można było policzyć na palcach jednej ręki, jednak nieskuteczność napastników rywali sprawiła, że do szatni obie drużyny schodziły przy stanie bezbramkowym. W drugiej sytuacja niewiele się zmieniła, na bramkę trzeba było czekać aż do 67' minuty. Niepewne prowadzenie mogło się jednak zemścić na miejscowej drużynie w samej końcówce kiedy po mocnym strzale z dystansu piłka o milimetry minęła okienko bramki Czarnych, jednak trzeba przyznać, że odnieśli zwycięstwo jak najbardziej zasłużone. Taka sytuacja powoduje, że pauzująca drużyna LKSu Frydek spada na czwarte miejsce w tabeli za sprawą zrównania się liczbą punktów z drużyną z Piasku, która była lepsza w jesiennym pojedynku bezpośrednim. Poniżej wszystkie wyniki minionego weekendu:

W sobotę odbyło się jeszcze jedno spotkanie odwołanej świątecznej czternastej kolejki. W tym pojedynku zdobyte w drugiej połowie prowadzenie zespół Krzyżowic stracił na rzecz gospodarzy - LKSu Brzeźce, którzy odrobili straty i zdobyli trzy oczka tuż przed końcowym gwizdkiem sędziego.