13. Kolejka Klasy A

Sokół Orzesze zmierzy się z LKS Studzionka. Goście z każdą kolejką grają coraz lepiej i w najbliższy weekend nie powinni mieć problemów z pokonaniem Sokoła. Fortuna Wyry, która jest mocna przede wszystkim na swoim boisku gościć będzie LKS Gardawice. Gospodarze na papierze są drużyną silniejsza i myślę że udowodnią to na boisku. Czapla Kryry po zeszłotygodniowej strzelaninie we Frydku w tę sobotę podejmie rezerwy pszczyńskiej Iskry, która w ostatnich sześciu kolejkach zdobyła zaledwie jeden punkt. Gospodarze mogą podołać wyzwaniu i zwyciężyć. W najciekawszym meczu trzynastej kolejki lider ZET Tychy zagra z Wisła Wielką. Mimo iż goście mają duże ambicje i mocny zespół, uważam że gospodarze nie będą mieć wielki problemów w tym meczu i ostatecznie dopiszą trzy punkty do i tak już pokaźnego wyniku. Niedzielne spotkania to cztery pojedynki. Krupiński II Suszec gościć będzie drużynę Siódemki Tychy. Mecz, w którym ciężko wskazać zwycięzcę może zakończyć się remisem, który nie zadowoli żadnej z drużyn. Leśnik Kobiór, drużyna po ostatniej kolejce wylądowała na ostatnim miejscu zagra u siebie z JUWe Jaroszowice. Możliwe, że Kobiórzanie w końcu odbiją się od dna, a dużo łatwiej będzie o to, jeśli wygrają. LKS Studzienice podejmie na własnym obiekcie wicelidera z Radostowic. Po ostatniej dość niespodziewanej porażce gracze Josieńca będą chcieli udowodnić, że to tylko jednorazowa wpadka i wyjadą ze Studzienic z kompletem punktów. Ostatni mecz niedzieli to derbowy pojedynek LKS Rudołtowice – Ćwiklice z LKS Frydek. Mecz, który może mieć wiele scenariuszy, ale żadnego z nich przewidzieć się nie da. Gospodarze sprawili niemałą niespodziankę w ostatniej kolejce, natomiast goście są głodni zwycięstw. Dodatkowo nadmienić trzeba, że w naszej frydeckiej drużynie regularnie trenuje czterech zawodników z Ćwiklic i Rudołtowic. Nie typuję zwycięzcy tego meczu, boisko wszystko zweryfikuje.