Autor:

prezesjuwe

Utworzono:

25.10.2015

W derbach było wiele emocji i bramek. Już w 5 minucie obejmujemy prowadzenie po błędzie bramkarza i słabym wybiciu piłki piłkę przejmuje Robert Kaczmarczyk i płaskim strzałem po ziemi strzela do bramki. Podobna sytuacja w 9 minucie, tym razem obrońca słabo wybija piłkę przejmuje ją Wendreński i strzela na 2-0. W 15 minucie Robert Kaczmarczyk przejmuje piłkę w środku boiska zagrywa na skrzydło do Hornika ten wychodzi na na pozycję sam na sam z bramkarzem i strzałem w długi róg strzela 3 gola. W 23 minucie znowu Hornik wychodzi na pozycje sam na sam lecz tym razem przy próbie lobowania trafia w bramkarza. Sytuacja ta zemściła się po minucie gdy napastnik gości otrzymał podanie na skrzydło wbiegł w pole karne i podał do nadbiegającego kolego który strzela gola. Goście złapali oddech i przejęli inicjatywę na boisku, nie stwarzając jednak sytuacji bramkowych. Do przerwy 3-1. Po przerwie goście mają optyczną przewagę, my gramy spokojnie w obronie wyprowadzając szybkie kontry. W 60 minucie zawodnik gości ułatwia nam granie otrzymując czerwona kartkę za kopnięcie bez piłki. Stwarzamy wiele sytuacji z kontry lecz sytuacji sam na sam nie wykorzystali Firlej, Hornik, ponownie Firlej w sytuacji sam na sam strzela obok bramki zamiast podawać do nieobstawionego Nygi. Dopiero w 82 minucie Robert Kaczmarczyk otrzymał podanie na 30 metr ruszył z piłką i strzałem w długi róg z 16 metra pokonał bramkarza gości. 3 minuty później Hornik otrzymał prostopadłe podanie wybiega na pozycję sam na sam i strzela swojego drugiego gola w meczu. Wygrywamy mecz derbowy i dalej jesteśmy w czołówce klasy A.

Najlepszym zawodnikiem spotkania uznano Bartosza Hornika, za dwie bramki i asystę. Sponsorem nagrody niespodzianki była firma Mariusza Lisoka MARBUD, oferująca kompleksowe usługi budowlane "od fundamentów aż po dach"